Formatarea Lucrării de Licență/Disertație 2017 - Departamentul de Geografie

Stimați studenți,

Vă rugăm să accesați documentul numit „Formatarea Lucrării de Licență/Disertație 2017”.

Acesta vă ghidează metodologic și tehnic privind modul în care să trebuie să arate lucrarea dvs.

La finalul acestuia veți găsi o „Declarație de Originalitate” a lucrării care va trebui completată înainte de imprimare și apoi semnată de candidat și de îndrumător.

Această declarație va fi în corpul lucrării, la final (ultima pagină).

Candidații la examenul de disertație (master) vor depune lucrarea și în format electronic .pdf (salvați din word ca .pdf un nou document) la înscrierea la secretariat sau direct la secretarul comisiei de examen, după caz.

Pe această variantă electronică nu trebuie să semnați Declarația de Originalitate ci doar să o completați. Aceste lucrări vor fi disponibile într-o bază de date și verificabile în orice moment cu un soft antiplagiat.

Cu stimă,

Conducerea Facultății de Geografie și Geologie